Geleceğin Doktorları İçin TIP Mesleğini Anlattılar | Uşak İli Banaz İlçesi Haber Kültür Yaşam Portalı
sex shop urunleri

Geleceğin Doktorları İçin TIP Mesleğini Anlattılar

Geleceğin Doktorları İçin  TIP Mesleğini Anlattılar
Reklam

Uşak Fen Lisesi Okul Müdürlüğünün düzenlediği ve öğrencilerin gelecekte yapmayı planladıkları kariyerlerine destek olmak amaçlı mesleki tanıtım faaliyetleri kapsamında Medical Park Uşak Hastanesi doktorlarını ağırladı.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen meslek tanıtım seminerine Genel Cerrah Op. Dr.Güvenç DİNER, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat YÜZÜAK, Acil Servis Hekimi Dr. Gökalp ÖZTÜRK, Psikolog Zeynep YEŞİLKAYA, Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Ceren DÖĞERLİ katıldı.

Doktorlar özelde kendi branşları, genel olarak da doktorlukla ilgili üniversite yılları, meslek hayatı vb. süreçlerden bahsetti. Tıp alanında meslek sahibi olmanın ciddi özveri gerektirdiğini ve doktorluğu seçecek öğrencilerin aynı zamanda yardımlaşmayı seven, insan ilişkileri güçlü, sorumluluk alabilen kişiler olması gerektiğini hatırlatarak, Maddi kazancı iyi olan bir meslek olsa da Tıp’ı sadece maddi beklenti içinde seçilmemesi gerektiğini ifade ettiler. Daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplayan doktorlar, geleceğin hekimlerine şimdiden başarı dileğinde bulundu.

Okul Müdürü Yakup KARAPINAR ve Rehberlik Öğretmeni Deniz MERİÇ, ‘Öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun tıp fakültelerini tercih ettikleri bilinen bir gerçektir. Ancak doktorluk mesleğini ne kadar tanıdıkları, mesleğin avantajlarını ve dezavantajlarını, zorluklarını bilip bilmediklerini bilmiyoruz. Meslekle ilgili doğru bilgiyi uzmanlarından öğrenmelerini istedik. Okulumuza gelerek öğrencilerimize mesleklerini tanıttıkları için değerli doktorlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

unnamed (1)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Görüşleriniz Bizim için Değerlidir Yorumlarınızı Bekliyoruz...